Andrej.cz

... transparentně !!!

Česká televize

Historik: Babiš musel být prověřený agent, měl k dispozici i konspirační byt

Historik: Babiš musel být prověřený agent, měl k dispozici i konspirační byt

Podle historika slovenského Ústavu paměti národa Jerguše Sivoše musel být Babiš prověřeným agentem Státní bezpečnsoti, protože měl podle spisů přístup i do konspiračního bytu. Politik vědomou spolupráci s StB odmítá a žaluje kvůli tomu slovenský ústav. Ten dnes soudu předložil další nové svazky, ve kterých prý figuruje Babišovo údajné krycí jméno Bureš.

"Krycí jméno Bureš vystupuje ve 12 nezávislých svazcích získaných na pěti nezávislých místech," uvedl ředitel ústavu Ondrej Krajňák. U soudu proto dnes (15. 5. 2014) vypovídají i dva historici. Oba jsou odborníci na oddělení, které mělo vést spis agenta Bureše. Babiš měl údajně podepsat spolupráci s StB v listopadu 1982. Sivoš, který vypovídal jako svěděk ústavu, upozornil, že v roce 1984 snížila StB počet spolupracovníků o 18 procent, a to zejména o ty méně spolehlivé a efektivní. Babiš ale prý tuto čistku přežil. Měl mít údajně přístup i do konspiračního bytu, což má být důkazem toho, že nebyl jen "obyčejným" spolupracovníkem Státní bezpečnosti.

Schovánek z českého ÚSTR: Dokumenty o Babišově spolupráci vypadají autenticky

U soudu vypovídal také Radek Schovánek z českého Ústavu pro studium totalitních režimů. "Vzhledem k mým dvacetiletým zkušenostem jsem shledal, že dokumenty (ohledně údajné spolupráce Babiše s StB) působí dojmem autentičnosti. Mají náležitosti, které mají mít," prohlásil. Vypověděl také, že spolupráci Babiše s StB nejlépe dokládá záznam, podle kterého nynější český vicepremiér prý za komunismu podal tajné policii informace ohledně korupce v podniku Petrimex, ve kterém Babiš tehdy pracoval.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/273140-historik-babis-musel-byt-provereny-agent-mel-k-dispozici-i-konspiracni-byt/

ANO přiznává, že agentura STEM je jejich a průzkum je tedy jasně manipulovaný

ANO přiznává, že agentura STEM je jejich a průzkum je tedy jasně manipulovaný

Agentura STEM udělala na konci minulého měsíce průzkum a zjistila, že tři pětiny dotazovaných si myslí, že v některých službách dochází k výrazným daňovým únikům, a že tři čtvrtiny si myslí, že elektronická evidence tržeb výběr daní zlepší.

Zvlášť druhé zjištění je prý pro ANO velká "morální vzpruha".

Ale to se ty průzkumy dobře dělají, když i ta agentura STEM patří pod Babiše!

www.facebook.com/anobudelip

www.facebook.com/CT24.cz

Chemická pomsta

Chemická pomsta

Takhle se likviduje konkurence!

Řešit obchodní spor tak, že někomu zničím úrodu, to je metoda jako z mafiánského filmu. Jenže je to realita. Zažil ji jihomoravský zemědělec Bohumír Rada, který se dostal do křížku s Agrofertem Andreje Babiše. Ten vyvrcholil už zmíněnou chemickou pomstou na lánu obilí. Natáčeli reportéři Michael Fiala a Jan Moláček.

 http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/

Majitel firmy Agro Boskovštejn Bohumír Rada zasel na téměř třech stech hektarech půdy na Znojemsku pšenici a kukuřici. V polovině května ale plodiny pokropila herbicidem firma Agro Jevišovice, která patří do koncernu Agrofert a vlastní zmíněné pozemky. Škoda je čtyři miliony korun.

http://brno.idnes.cz/spor-zniceni-urody-na-znojemsku-das-/brno-zpravy.aspx?c=A150616_2170606_brno-zpravy_mav

Babišova firma prodala státu pozemky. Nejdřív ale vláda zvedla jejich cenu

Babišova firma prodala státu pozemky. Nejdřív ale vláda zvedla jejich cenu

Nový zákon, který zvyšuje výkupní ceny pozemků pro veřejné stavby, si mezi prvními vyzkoušela firma ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše. Pouhé čtyři měsíce po jeho platnosti prodala pozemky pro silniční obchvat za osminásobek ceny stanovené znalcem. Majitelé, kteří prodávali před platností zákona, dostali výrazně méně. Zákon předložil do sněmovny tehdejší ministr za hnutí ANO Antonín Prachař.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/311088-babisova-firma-prodala-statu-pozemky-nejdriv-ale-vlada-zvedla-jejich-cenu/

Číst dál: Babišova firma prodala státu pozemky. Nejdřív ale vláda zvedla jejich cenu