Andrej.cz

... transparentně !!!

Z různých zdrojů

Efekty zavedení Elektronické evidence tržeb (EET) v Chorvatsku v roce 2013

Efekty zavedení Elektronické evidence tržeb (EET) v Chorvatsku v roce 2013

Nezaměstnanost:
2012: 16%
2013: 17,3% (+1,3%)

Počet živnostníků:
2012: 88.160
2014: 80.911 (-9%)

Výběr DPH:
2012: 40.652.023.000 Kun
2013: 40.253.061.000 Kun (-1%)
(zaokrouhleno na tisíce)

Výběr daně z příjmu právnických osob:
2012: 7.697.342.000 Kun
2013: 6.365.443.000 Kun (-17%)
2014: 5.657.765.000 Kun (-15%)
(zaokrouhleno na tisíce)

https://www.facebook.com/ods.cz/videos/10153661968127700/

Haló, tady Babiš

Haló, tady Babiš

Velmi dobrý článek popisující, jak politici a úředníci pomohli k růstu Babišových firem:

Andrej Babiš často zdůrazňuje, že mu k podnikatelskému úspěchu nepomáhali politici a stát. V jeho minulosti přitom existuje případ, který to zpochybňuje: Babišovy kontakty s později odsouzenou manažerkou České konsolidační agentury Radkou Kafkovou. V letech 2004 až 2005 zachytily Babiše policejní odposlechy. Vyplývá z nich, jak dokázal využívat vazeb na politiky a státní úředníky, aby mu pomáhali s růstem Agrofertu. Odsouzená úřednice pro něj řešila oddlužení Aliachemu a pomáhala mu pojistit vliv nad Kosteleckými uzeninami.

 Celá článek zde: http://reportermagazin.cz/halo-tady-babis/

 https://www.facebook.com/Bojkot-Babišových-výrobků-766641330083599/timeline/

71 mrtvých uprchlíků v kamionu holdingu firmy Agrofert

71 mrtvých uprchlíků! Agrofert: Ten náklaďák už není náš

71 mrtvých uprchlíků v kamionu holdingu firmy Agrofert.

Agrofert tvrdí, že kamion již není jejich, že ho prodali. To se celkem dalo čekat. Každopádně zkasírovat 71 uprchlíků, každého o desetitisíce, to jsou miliónové výdělky za každou cestu kamionu. Je to amorální, ale bohužel velice výnosný byznis.

Dočkáme se pravdy?

http://tn.nova.cz/clanek/v-kamionu-v-rakousku-nasli-mrtve-bezence-mozna-az-50-mrtvych.html

http://echo24.cz/a/w7JYS/policie-scita-mrtve-z-kamionu-muze-jich-byt-az-50

Demonstrace: Za svobodné soukromé podnikání (bez EET a dalších regulací)

Demonstrace: Za svobodné soukromé podnikání (bez EET a dalších regulací)

TAKHLE TO DÁL NEJDE !!!

Společná veřejná akce demokratických politických stran, iniciativ a profesních organizací proběhne 28. října 2015 od 14 do 16 hodin.

Cílem demonstrace s účastí široké veřejnosti je poukázat na zbytečná a otravující vládní opatření, jako je například EET, zákaz kouření v restauracích nebo kontrolní hlášení k DPH, a naopak podpořit všechny, kdo ještě svobodně soukromě podnikají.

Na akci vystoupí IVAN MLÁDEK, BOHUŠ MATUŠ a další...

Akci organizuje Strana svobodných občanů a Strana soukromníků ČR. Účast na akci už potvrdily i další oslovené subjekty, jako je pražská organizace ODS, Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, Asociace soukromého zemědělství, Asociace podnikatelů a manažerů, Společenství autodopravců Čech a Moravy, Bojkot Babišových výrobků a další.

https://www.facebook.com/events/513492348808004/

Babišovi lidé nedávají účtenky? Usvědčující videa hitem internetu

Babišovi lidé nedávají účtenky? Usvědčující videa hitem internetu

27. 5. 2015, Praha, nákup u stánku společnosti Agrofert Andreje Babiše. Prodavač v zášteře Kosteleckých uzenin.

Video 1: Prodavač: „Stvrzenku? To nevím, jestli máme. To asi sebou nebudeme mít."

https://www.youtube.com/watch?v=8wkMJJzWL6M

Video 2: Prodavač: „Účtenku? Nemám protože tady šéf není. Bych ho musel honit tady někde po place."

https://www.youtube.com/watch?v=NBPgDfeGzXo

Další pokus proběhl v sobotu 15. srpna 2015 na stejné akci v Karlových Varech. Tam se prý zájemci o vystavení účtenky dozvěděli od prodavače, že je „nikdy nevydávají." Všechny platby přitom proběhly hotově a prodávající vždy uložil peníze do kovové kasičky.

Přitom na facebookové stránce hnutí ANO v příspěvku ze dne 12. srpna píší následující: "Poctivých podnikatelů a živnostníků se zákon nedotkne, ti totiž účtenky vždy vydávali. My jim naopak pomáháme bojovat s nekalou konkurencí těch, kteří naoko nabízejí stejné služby, ale podvádějí na daních."

Kdo je potom zloděj a pokrytec?

Více najdete v článku zde: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/129176-babisovi-lide-nedavaji-uctenky-tohle-rika-ministr-financi/

Babiš zakrýval vlastnictví Čapího hnízda, aby získal evropské miliony

Jindy by padla vláda, ale dnes Česká televize zarytě mlčí

„Vlastníkem farmy je společnost Imoba,“ trvá manažer zarputile na tom, že Andrej Babiš tu nerozhoduje a že farmu vlastní „pouze“ Imoba, developerská divize Agrofertu. Proč takové mlžení? Přece stačí pár kliknutí ve sbírce listin obchodního rejstříku, aby člověk zjistil, že konečným vlastníkem farmy je právě Andrej Babiš. Ještě před samotnou stavbou pořídil veškeré pozemky v okolí včetně původního lihovaru.
Ovšem Imoba oficiálně nevlastní Čapí hnízdo dlouho. Farmu, která se otevřela v roce 2010, ovládla Babišova společnost podle vyjádření Františka Šlingra teprve před necelými dvěma lety. Loni Imoba zcela pohltila fúzí původního vlastníka, akciovou společnost Farma Čapí hnízdo.
Babiš dokonce před téměř dvěma lety v rozhovoru pro týdeník Respekt vlastnictví farmy otevřeně popíral s tím, že objekt je majetkem „nějakých advokátů“ a že jim na stavbu farmy půjčil 400 milionů korun. Kdo tehdy byli jeho věřitelé, však vicepremiér dodnes neobjasnil. Zdroj týdeníku Euro tvrdí, že vicepremiér lhal. Žádní věřitelé podle něj ve skutečnosti neexistovali. Bylo v tu dobu před parlamentními volbami, v nichž hnutí ANO uspělo. Babiš si proto nemohl dovolit skandál se zneužitím dotací.

Celý článek zde: http://euro.e15.cz/archiv/babis-zakryval-vlastnictvi-capiho-hnizda-aby-ziskal-evropske-miliony-1217056

Policejní kontakty inženýra Babiše

Policejní kontakty inženýra Babiše

Podnikatel Andrej Babiš udržoval nejméně od roku 2006 kontakty s vyšetřovateli Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Zájmy obou stran se hned několikrát pozoruhodně protnuly.

 V roce 2006 se s Andrejem Babišem setkal policista podplukovník Šípek. Andreje Baiše však podcenil.

„Vy nejste Šípek…“ řekl Andrej Babiš skoro posměšně a a vytáhl tenkou knížku, kterou skoro obřadně otevřel a začal v ní listovat.

„Mám tu váš telefonní seznam, a vy tu nejste. Takže buď nejste Šípek, nebo nejste policajt!“ Seznam byl utajovaný stejně jako policistovy krycí doklady. Šípek nakonec musel s pravdou ven. Krycí jméno Šípek si vymyslel sám, doopravdy se jmenoval Marek Foglar.

Doporučujeme celý článek zde: http://reportermagazin.cz/policejni-kontakty-inzenyra-babise/