Andrej.cz

... transparentně !!!

Echo24.cz

Zatočíme s trafikami, hlásalo ANO. A natlačilo do firem desítky lidí

Zatočíme s trafikami, hlásalo ANO. A natlačilo do firem desítky lidí

Co hlásalo hnutí ANO před volbami v Praze? Prostě na to dohlédneme. Nechtělo být jako politici, do vedení firem plánovalo obsazovat odborníky, slibovalo, že bude transparentní a zatočí s trafikami. Nepovedlo se.

Podle analýzy Pirátů má ANO v dozorčích radách 44 zástupců, druzí sociální demokraté 23 a Trojkoalice 18. Důkazem toho, že dozorčí rady mohou sloužit také jako trafiky, je podle Pirátů například ponechání zastupitelky Moniky Krobové-Hášové v dozorčí radě Pražské energetiky i po letošní převolbě. Krobová totiž byla zvolena za TOP 09, z klubu ale vystoupila a dnes jako nezařazená hlasuje s koalicí. „Koalice se Krobové-Hášové nějak musela odvděčit za to, že ji podporuje při hlasováních v zastupitelstvu. Místo v dozorčí radě PRE, které je placeno desítkami tisíc korun měsíčně, tak pro ni byla jasná volba,“ je přesvědčený zastupitel Pirátů Adam Zábranský.

Nejčastěji si trafikanté přijdou na desítky tisíc měsíčně.

Zatímco většina společností poskytne na vyžádání konkrétní čísla, jinde odkazují pouze na obecné údaje z výročních zpráv. Tak je tomu například u Skupiny PRE (Pražská energetika), kde si loni 39 lidí působících v orgánech společnosti rozdělilo přes 80 milionů korun. Podobné je to i v Pražské plynárenské a. s., kde si v roce 2014 přišlo 13 lidí z orgánů firmy na 28 milionů.

Celý šlánek zde: http://echo24.cz/a/ipYwa/zatocime-s-trafikami-hlasalo-ano-a-natlacilo-do-firem-desitky-lidi

V koalici bylo dusno. Zklamání z Babiše je čím dál větší

V koalici bylo dusno. Zklamání z Babiše je čím dál větší

V tradičně napjaté atmosféře jednali ve středu zástupci ČSSD, ANO a KDU-ČSL na koaliční radě. Největší dusno bylo kvůli vzniku průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Lidovci a sociální demokraté totiž odmítli měnit původní usnesení vlády, čímž naštvali šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten proto kolegy podezíral z podvodů a lží, což nezůstalo bez odezvy. Například vyjednavač ČSSD Roman Sklenák po jednání prohlásil, že jeho zklamání z Andreje Babiše je opět o poznání větší.
Babiš po koaličních partnerech chtěl, aby kabinet zrušil své červencové rozhodnutí o vzniku průmyslové zóny v Moravskoslezském kraji. Ministři podle něj totiž původně neměli informaci, od koho se kupují pozemky. A Babišovi vadí, že je má kraj vykoupit za zhruba 200 milionů od podnikatele Zdeňka Bakaly. Když něco takového kolegové z ČSSD a KDU-ČSL odmítli s tím, že tyto informace byly obsaženy v materiálech, Babiš začal mluvit o tom, že je to podvod a že lžou. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek po něm dokonce požadoval omluvu, které se ale nedočkal.

http://echo24.cz/a/wkAgK/v-koalici-bylo-dusno-zklamani-z-babise-je-cim-dal-vetsi

Něco tady nesedí. Facebook řeší pochvalný mail Babišovi

Něco tady nesedí. Facebook řeší pochvalný mail Babišovi

Pochvalný email zaslaný Andreji Babišovi, kterým se hnutí ANO v rámci svého PR pochlubilo, zaměstnává již druhý den facebookovou komunitu. A to kvůli chybám, které vyvolávají dojem, že si mail údajně od jednoho z příznivců hnutí vytvořilo samo.

Již na první pohled je však na emailu z 21. června – vedle gramatických chyb – něco divného. Hned nahoře nesedí základní údaje o odesílateli a příjemci. V kolonce „Odesílatel:“ chybí „l“ na konci a ve třetí kolonce, kde by mělo být „Komu:“ je anglická verze „To:“ V této podobě email vypadá, že není autentický.

http://echo24.cz/a/wcxUQ/neco-tady-nesedi-facebook-resi-pochvalny-mail-babisovi#6HW0zGt23H3e75vL.01

Babiš vydíral poslance ČSSD, vytáhl na něj ‚kompro‘

Babiš vydíral poslance ČSSD, vytáhl na něj ‚kompro‘

Úterní přestřelka o omezení provizí pojišťováků mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a autorem návrhu Ladislavem Šinclem z ČSSD měla dohru. Babiš při ní podle informací serveru ECHO24.cz sáhl k vydírání kompromitujícími materiály. Těmi vyhrožoval na středečním jednání koaliční části rozpočtového výboru, jehož se vedle Babiše a Šincla zúčastnili ještě Václav Votava (ČSSD), Jan Volný (ANO) a Josef Uhlík (KDU-ČSL). Incident se bude ve čtvrtek zabývat vedení sociální demokracie.

Je to jednoduché. Šincl předklá návrh na omezení provizí, která měla snížit odměny zprostředkovatelů úhrnem o 4,2 miliardy korun. To se nelíbilo Babišovi. Šincl ve sněmovně řekl, že za ústupem ministerstva financí mohly být obchodní zájmy Andreje Babiše. Ten to emotivně označil jako „sprostý koaliční podraz“.

Záležitostí se měla začít zabývat koaliční rada. Ještě před ní se ale sešla zmíněná sestava rozpočtového výboru s Babišem, který tam vytáhl složku s kompromitujícími materiály na Šincla, z nichž předčítal, jak o důvodech jeho odchodu z IPB, kde pracoval v její pobočce v Karviné v letech 1992 až 1998, tak o rodinných majetkových záležitostech.

„Začal z toho vytahovat papírky a řekl mi: Já na vás vím, co vy jste vlastně zač. Korupčník, platí vás Valenta...“ (Valenta je senátorem a majitelem sázkové společnosti Synot)
„Vyhodili vás z banky, tak mi nemáte co klást otázky. Vy jste převedl na manželku barák, to je jasná korupce..."

„Matka koupila pozemek. Já jsem jen zíral,“ řekl serveru poslanec ČSSD s tím, že mu prý Babiš také řekl, ať si dá bacha.

http://echo24.cz/a/wM3Rv/babis-vydiral-poslance-cssd-vytahl-na-nej-kompro