Andrej.cz

... transparentně !!!

ParlamentníListy.cz

Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona

Jirků (Svobodní): Ministerské obcházení zákona

Připravuje se financování při veškeré soudnosti pochybného systému ještě v okamžiku, kdy ani není jasné a uzákoněné, zda a v jaké míře bude existovat. To vše financováno přes účelově založený státní podnik, aby byl obejit zákon o veřejných zakázkách, a ty tak mohly být přiděleny bez výběrového řízení.
Stejný postup, jaký pro prosazení svého cíle využívá náš současný ministr financí je totiž tentýž, jaký on sám i jeho hnutí ANO2011 v minulosti hlasitě kritizovali. Není vám to divné?

Jde našemu ministrovi jde pouze o vybrání vyšší částky na DPH a tím navýšení rozpočtu, nebo o obchodní a finanční data o konkurenci?

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Jirku-Svobodni-Ministerske-obchazeni-zakona-391256

Kúpím si váš všecky. Konec Babišovým výrobkům. Postavme se proti vládě, burcuje živnostník, kterého navštívila kontrola

Kúpím si váš všecky. Konec Babišovým výrobkům. Postavme se proti vládě, burcuje živnostník, kterého navštívila kontrola

Pardubický podnikatel Daniel Pudil vyzývá ve svých videích na internetu k bojkotu výrobků Andreje Babiše (ANO). Učinil tak již v půlce června, když vylepil antibabišovské plakáty, nyní jde ještě dál. Nezalekl se ani toho, když na něj po vylepení plakátů přišli s kontrolou celníci.

Ve videu, které zveřejnil na svém facebookovém profilu, uvedl, že vnímá, že malí živnostníci by se měli spojit proti Agrofertu, o němž se dle jeho názoru proslýchá, že právě je, malé podnikatele, chce zlikvidovat. „Žijeme, nebohatneme,“ řekl mimo jiné k malým živnostníkům Pudil na videu.

Video 1: https://www.facebook.com/100006600616097/videos/1665214673708537/

Video 2: https://www.facebook.com/100006600616097/videos/1662862073943797/

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kupim-si-vas-vsecky-Konec-Babisovym-vyrobkum-Postavme-se-proti-vlade-burcuje-zivnostnik-ktereho-navstivila-kontrola-384346

Řezník Havlíček: Kdo nabízí párky bez masa, nemá co kázat o morálce. Babiš pořád pomlouvá, že živnostníci kradou. Kde jste, Šlachto a Ištvane?

Řezník Havlíček: Kdo nabízí párky bez masa, nemá co kázat o morálce. Babiš pořád pomlouvá, že živnostníci kradou. Kde jste, Šlachto a Ištvane?

Pavel Havlíček, řezník, který nedávno našel odvahu a veřejně vystoupil za bojkotování výrobků Agrofertu i elektronické evidence tržeb poskytl rozhovor serveru Svobodné fórum.

Není to systém, který by Babiš stvořil, ale je to systém, který stvořil Babiše a jemu náramně vyhovuje,“ dodal a prozradil, že je rád, že jeho bojkot berou lidi vážně. „Nicméně Babiš přitvrdil a potřebuje společnost rozdělit,“ řekl dále, protože se prý ministr financí řídí heslem starého Říma – rozděl a panuj.
„Já už nemám co ztratit. Samozřejmě že Babiš má nástroje, jak mě udělat, zničit či zlikvidovat,“ odpověděl Havlíček na otázku, zdali se nebojí nějaké pomsty například ze strany finančního úřadu.
Systém elektronické evidence tržeb považuje řezník za snahu „oběsit“ živnostníky a podotýká, že se ze všech médií valí sdělení, že živnostníci kradou. „Televize, rozhlas, noviny – však si jich pan ministr nakoupil dost, denně nám pan ministr sděluje, že živnostníci kradou. Kde je Ištvan, kde je Šlachta?“ ptá se odvážný živnostník, proč státní zástupci nekonají, když se minstr veřejně dopouští pomluvy.
Ten, kdo nabízí párky bez masa za párky, ten, kdo z půl kila masa dokáže udělat kilo uzené kýty bez kosti, nemá nejmenšího práva nám tu, slovy Karla Kryla, na rohu ulice o morálce kázat,“ uvedl v rozhovoru Havlíček, protože prý Babišovi jde jen o pohlídání si dotačních titulů. Toho zároveň zlobí, že si prý o našem oligarchovi povídá celý svět, a CIA údajně dokonce spekuluje o tom, zda neobchoduje se zbraněmi směrem k Islámskému státu.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Reznik-Havlicek-Kdo-nabizi-parky-bez-masa-nema-co-kazat-o-moralce-Babis-porad-pomlouva-ze-zivnostnici-kradou-Kde-jste-Slachto-a-Istvane-384018

Nenadávejte na volný trh, nic takového v této zemi není, vzkazuje Svobodný Mach. Tady prý vládnou oligarchové

Nenadávejte na volný trh, nic takového v této zemi není, vzkazuje Svobodný Mach. Tady prý vládnou oligarchové

Andrej Babiš by nikdy neměl tolik miliard, kdyby nevydělával na evropských dotacích a na zákonech o přidávání biopaliv do nafty. V půlnočním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to řekl europoslanec a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. Volný trh je podle něj něco, co by měla většina, která platí oligarchům zisky, požadovat místo korporativismu, který tu máme teď.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nenadavejte-na-volny-trh-nic-takoveho-v-teto-zemi-neni-vzkazuje-Svobodny-Mach-Tady-pry-vladnou-oligarchove-322221

O tomto zatím naše média mlčí: Američané napsali o Andreji Babišovi článek, ze kterého jde strach

O tomto zatím naše média mlčí: Američané napsali o Andreji Babišovi článek, ze kterého jde strach

Americký konzervativní web, jenž se zrodil v hlavním městě USA Washingtonu, si vzal na paškál českého ministra financí Andreje Babiše. Autor obsáhlého textu se ptá, kde vzal Babiš peníze na převzetí Agrofertu, co to může mít společného s prodejem zbraní na černém trhu či kam vlastně plynou peníze z české státní pokladny. Padnou i slova o soukromých účtech v daňových rájích a rizicích pro NATO.

Mezi jiným se v článku Foreign Policy dočteme, že Babiš byl spřízněn s KGB a že byl jeho otec zapleten do prodeje zbraní na černém trhu, když byl vedoucím pracovníkem ve společnosti Petrimex, československé státní chemické společnosti. Během té doby byl Babiš zapojený také do obchodu chemických zbraní s fosfátem ze Sýrie a afrických zemí. Alespoň podle českých médií. Později opustil Petrimex a převzal kontrolu nad vedlejší společností Agrofert, která nyní dominuje českému zemědělství a petrochemickému průmyslu (tenisový klub Agrofertu, který vede Miroslav Černošek, je známým místem k setkávání významných Čechů). Zpráva z listopadu 2014 upozornila na zásilku zbraní do Islámského státu z České republiky; ale k dnešnímu dni nevíme nic o vyšetřování této záležitosti. Proč u české vlády není patrný nějaký zájem na vyšetření tohoto případu?
Další záhadu představuje zdroj financování pro Babišovo původní převzetí společnosti Agrofert. Víme jen tolik, že byl původně ve vlastnictví společnosti OFI, jejíž sídlo najdeme v malém městě, kde se pohybuje známý prezident Marc Rich. Kde vzal Babiš peníze na převzetí Agrofertu, když byl jen manažerem firmy Petrimex? V roce 2001 prodala společnost OFI pětapadesátiprocentní podíl do další obskurní švýcarské společnosti, Ameropa. Ameropa obchoduje s chemickými látkami v Rusku, východní Evropě a Latinské Americe.
Babiš je úředníkem, který se stará o státní pokladnu, a společnost Agrofert čerpá státní dotace, nemělo by být absolutně jasno o finančních tocích v této společnosti? Kdo byl původním investorem těchto švýcarských firem a jaká byla návratnost jeho investic? Jsou v pořádku miliardy dolarů, které se přesouvají ze státní pokladny na soukromé účty bank v daňových rájích v Lucembursku a Švýcarsku? Kam jdou všechny ty peníze, které platí čeští zákazníci na biopalivech? Neměl by se o to zajímat státní zástupce?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-tomto-zatim-nase-media-mlci-Americane-napsali-o-Andreji-Babisovi-clanek-ze-ktereho-jde-strach-378610

Andrej Babiš chystá něco ještě děsivějšího, o čem se mlčí, varuje americký novinář Erik Best

Andrej Babiš chystá něco ještě děsivějšího, o čem se mlčí, varuje americký novinář Erik Best

Americký novinář žijící v Česku Erik Best se na svém webu FSFinalWord.cz vyjadřuje k nově prosazovanému kroku ohledně zasílání kontrolních hlášení o fakturách, které se snaží zavést ministr financí Andrej Babiš.

"Zatímco Miroslav Kalousek burcuje drobné živnostníky a kolegy poslance k odporu proti novému 'buzerujícímu' systému elektronické evidence tržeb (EET) prosazovanému Andrejem Babišem, ministr financí v tichosti zavádí něco, co by se potenciálně dalo zneužít v mnohem větším měřítku. Od příštího roku budou všichni plátci DPH povinně zasílat Babišovu ministerstvu pravidelná kontrolní hlášení o všech svých příchozích a odchozích fakturách," píše Best s tím, že počítač následně porovná veškeré faktury napříč ekonomikou.
"Zásahové jednotky budou připraveny vyrážet dveře, když se objeví nesrovnalosti. Coby ministr financí a majitel Agrofertu bude mít Babiš přehled nejen o tom, co ta která restaurace či hospoda minutu po minutě prodává (díky EET), ale také o tom, kolik zaplatí konkurečnímu řezníkovi nebo pekaři za párky a housky (díky povinným hlášením). Bude tedy přesně vědět, kam poslat nejen daňovou inspekci, ale také obchodního zástupce Agrofertu," uzavřel s tím, že tato povinná hlášení jsou mnohem větším důvodem k obavám než systém elektronické evidence tržeb.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Andrej-Babis-chysta-neco-jeste-desivejsiho-o-cem-se-mlci-varuje-Erik-Best-383393

Byli jsme zvyklí, že šílenosti přichází z Bruselu. Šikanu vymýšlejí naši politici!

Byli jsme zvyklí, že šílenosti přichází z Bruselu. Šikanu vymýšlejí naši politici!

Petr Mach: Nejde o peníze pro stát, ale o likvidaci živnostníků

Je to frontální útok na poctivé živnostníky,“ prohlásil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach a dále řekl: „Byli jsme zvyklí, že většina šíleností přichází z Bruselu, ale s příchodem této vlády přibývá šikany drobných živnostníků a vymýšlejí to naši politici. Sešli jsme se tu proto, že nechceme, aby vláda házela živnostníkům další klacky pod nohy. Systém EET bude více stát, než kolik by měl vybrat peněz. Ministr Babiš stále mluví o tom, že do státní poklady někde sežene 100-150 miliard. A tady se kvůli 5 miliardám zavádí takováto šikana podnikatelů!
Máme podezření, že ministru Babišovi vůbec nejde o to, vybrat více peněz do státní pokladny. Pan Babiš už před volbami prohlásil, že za nosné pro ekonomiku považuje pouze velké firmy a koncerny. Živnostníci nemají žádné zastání, zatímco velké firmy mají průmyslové komory, zemědělci mají zemědělskou komoru, a ty lobují ve vládě a parlamentu. Živnostníci dokážou živit sami sebe, své rodiny, nechtějí od státu pomoc, a teď je tady pokus je tímto způsobem zlikvidovat,“ zdůraznil dále Mach.

Živnostník Havlíček: Pro živnostníky to nejsou drobné

Na demonstraci vystoupil i známý kritik ministra Babiše – řezník z Klatov Pavel Havlíček. Uvítal, že akci přišli podpořit zástupci jiných politických stran a mj. řekl: „Živnostníci jsou prý naprd. Jsem naprd. Neumím vzít půl kila masa, smíchat ho s koktejlem vody, soli, polyfosfátů, modifikovaného škrobu, barviva ad. A protože celá ta hmota nemá s masem nic společného, tak je třeba to ještě dochutit – glutamanem sodným, solemi apod. A tuhle směs, prosím pěkně, někdo prodává jako kilo uzené kýty bez kosti a říká, že živnostníci kradou. Já tedy nevím, kdo tady krade…
Omluvil také ostatní živnostníky, kteří si nemohli dovolit zavřít své krámky a dílny, zastavit svoje řemesla, protože každá tržba je pro ně životně důležitá: „Ztráta denní tržby pro ně může znamenat fatální problém. Náklady na EET odhaduji na cca 1 tisíc měsíčně. Ano, pro p. Babiše jsou miliony drobné, jak řekl nedávno ve sněmovně, on si přece nezkazí pověst pro drobné, pro pár milionů. Nicméně, kolik ta tisícovka  pro hospodskou nebo majitelku krámku na vsi představuje chlebů, másel atd. na měsíc? To nejsou drobné! Pro živnostníky to nejsou drobné!

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Mach-Svobodni-Byli-jsme-zvykli-ze-silenosti-prichazi-z-Bruselu-Sikanu-vymysleji-nasi-politici-378090