Andrej.cz

... transparentně !!!

Novinky.cz

Miliardový tendr Lesů ČR znovu vyhrála Babišova firma

Miliardový tendr Lesů ČR znovu vyhrála Babišova firma

Vítězem tendru státního podniku Lesy České republiky (LČR) na lesnické práce a prodej dřeva pro roky 2016 až 2020 je společnost Uniles ze skupiny Agrofert ministra financí a šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše. Firma v tendru 2016+ podala nejlepší cenovou nabídku na 12 z 57 soutěžených jednotek a má tak šanci získat 12 kontraktů.

Opozice kritizuje střet zájmů. Marně.

Celý článek zde: http://www.novinky.cz/ekonomika/380659-miliardovy-tendr-lesu-cr-znovu-vyhrala-babisova-firma.html

Babiš vytáhl znovu koblihy, hájil s nimi pokladny. Prázdné gesto, vzkázal mu Fiala

Babiš vytáhl znovu koblihy, hájil s nimi pokladny. Prázdné gesto, vzkázal mu Fiala

„Dvanáct miliard v tom je,“ obhajoval v pátek od šesti hodin ráno v pražském metru ministr financí Andrej Babiš (ANO) zákon o elektronické evidenci tržeb (EET), o kterém bude v pátek jednat Sněmovna. Podobně jako během volební kampaně před dvěma lety rozdával kolemjdoucím koblihy a letáčky. Ty měly „účtenkový projekt,“ jak Babiš EET nazval, vysvětlit. Podle šéfa opoziční ODS Petra Fialy se jedná o prázdné gesto a populismus.

Jenomže ta čísla jsou vymyšlená a účel EET je úplně jiný.

Elektronická evidence tržeb totiž podle opozice výběr daní nezlepší. Zákonu vytýkají hlavně to, že vláda díky němu prý získá větší kontrolu nad občany.

Celý článek zde: http://www.novinky.cz/domaci/380973-babis-vytahl-znovu-koblihy-hajil-s-nimi-pokladny-prazdne-gesto-vzkazal-mu-fiala.html

Babiš chce blokovat weby s nepovolenými hrami, internetové firmy se bouří proti cenzuře

Babiš chce blokovat weby s nepovolenými hrami, internetové firmy se bouří proti cenzuře

Podle poskytovatelů internetu a politických oponentů jde o protiústavní snahu ministerstva stát se nejvyšším cenzorem internetu v zemi. A tvrdí, že úředníci na ministerstvu závislí na politicích dostanou pravomoc, která dnes přísluší pouze nezávislému soudu.
Součástí ministerstvem předloženého a vládou schváleného zákona o hazardních hrách je blokační paragraf 82, který říká, že provozovatel internetu bude muset vypnout stránku, kterou úředníci ministerstva umístí na seznam nepovolených internetových her.
„Zablokování přístupu k internetové stránce je závažným zásahem do ústavně zaručených práv uživatelů internetu vyhledávat informace, které jim zaručuje čl. 17 odst. 4 Listiny základních práv a svobod,“ uvedla Hrubešová.

Celý článek zde: http://www.novinky.cz/domaci/380588-babis-chce-blokovat-weby-s-nepovolenymi-hrami-internetove-firmy-se-bouri-proti-cenzure.html

Pokračující šikana vzpurné šperkařky Petry Fenclové

Celní správa zasahuje

Podnikatelka Petra Fenclová se ozvala a hned po ní šla sociálka. Neuplynulo ani pár dní a dostala pokutu od Celní správy. Ta bez jejího vědomí údajně kontrolovala přepravní firmu Fedex, která zboží šperkařce dovezla.

„Našli nedoclenou částku týkající se dopravy zboží za rok 2013. Šlo o chybu celní deklarace přepravní firmy. Kontrola proběhla 22. 6. 2015, a to zcela bez mého vědomí,“ uvedla Fenclová.
Strana Svobodných, která na případ upozornila, zveřejnila i dokument – výzvu k daňovému řízení, kde informace o kontrole je a jméno Fenclové se tam vyskytuje.

http://www.novinky.cz/domaci/374087-celnici-vzpurnou-sperkarku-jsme-nekontrolovali-jen-firmu-ktera-ji-dovezla-koralky.html

Dokument Celní správy ke stažení zde: https://web.svobodni.cz/public/media/Katka-K./Celni-urad-vyzva-2206.pdf nebo zde: http://www.Andrej.cz/dokumenty/Celni-urad-vyzva-2206.pdf

Ve čtvrtek živnostnice kritizovala v televizi Babiše, v pátek dorazila kontrola

Ve čtvrtek živnostnice kritizovala v televizi Babiše, v pátek dorazila kontrola

Na neobvyklou praktiku státního aparátu narazila v pátek dopoledne živnostnice Petra Fenclová. Do jejího krámku v Domažlicích přišla dopoledne neoficiální kontrola z okresní správy sociálního zabezpečení. Jak se žena posléze dozvěděla, důvodem bylo její účinkování v televizi, kde neskrývala svůj odpor vůči systému elektronické evidence tržeb (EET), který prosazuje ministr financí Andrej Babiš (ANO).

http://www.novinky.cz/domaci/371551-ve-ctvrtek-zivnostnice-kritizovala-v-televizi-babise-v-patek-dorazila-kontrola.html