Andrej.cz

... transparentně !!!

Monika

Ministr financí Andrej Babiš bojuje proti krácení daní, ale jeho partnerka Monika clo neplatí

Duty free Monika

Stačilo, když si po návratu Andreje Babiše a jeho partnerky Moniky novináři TV Barrandov všimli, že po příletu Monika prošla okolo celního prostoru a oba dva s Andrejem Babišem bez mrknutí oka sedli do své limuzíny a odjeli domu.

Logická otázka reportérů TV Barrandov, zda Monika zaplatila clo, byla trapně zodpovězena: "Neproclila jsem kabelku, ale spousta lidí tam nakupovala a nevšimla jsem si, že by někdo něco proclíval. Nikdo po mně nic nechtěl." Jenže takhle to nefunguje a zrovna ministr financí, který si postavil politickou kariéru na boji proti neplatičům daní, by to měl vědět.

Do vily v Průhonicích si Monika přivezla kabelku za tisíc dolarů, kterou koupila v New Yorku. O její ceně se svěřila v rozhovoru konkurenčnímu médiu. Ovšem z USA si může přivézt bez cla oděvní doplňky v maximální hodnotě 430 eur.

"Občan, který chce řádně splnit svoji dovozní povinnost, se přihlásí službu konajícím celníkům a oznámí, že má zboží, které podléhá proclení," vysvětluje pravidla tiskový mluvčí celního pracoviště na pražském ruzyňském letišti Pavel Drobek. Nic takového Monika Babišová neudělala. Zkrátka nezaplatila daň, jejíž řádný výběr spadá do kompetence jejího muže.

Andrej Babiš se to dozvěděl až o několik hodin později. Když se vrátil a zjistil, k čemu se jeho partnerka na kameru doznala, u Babišů zahřmělo. "Paní Monika Babišová, poté co s vámi mluvila, si uvědomila, že by to měla vlastně napravit. Takže okamžitě jela na celnici, myslím, že na letiště. Clo zaplatila a všechno je v tuto chvíli vyřešené a v pořádku. Děkujeme za upozornění," řekla den nato mluvčí hnutí ANO Lucie Kubovičová.

Jenže tak úplně vyřešené to zase není. I když Monika Babišová clo doplatila, celního přestupku se stejně dopustila. Udělení až pětitisícové sankce je pak čistě na vůli celníka. Ale to už by musel být celník-srdcař, aby si troufl pokutovat družku svého nejvyššího šéfa. Čistě teoreticky by se také celníci měli na Babišovou následně zaměřit a třeba přímo u ní doma zkontrolovat, zda si nepřivezla více neproclených věcí. Ale buďme realisté. Šťára u ministra financí je prostě krajně nepravděpodobná.

Samotnému Andreji Babišovi celá záležitost nestála za řeč. Na úřadu vlády před novináře postavil svoji mluvčí, nezvedal telefony a neodpovídal ani na SMS. Je to zkrátka divné. Zvlášť když mu v úterý v noci stálo doplacení cla za noční cestu skrz celé město z Průhonic na letiště. Babiš promluvil až v konkurenčním médiu, které se tématu chytilo poté, co TV Barrandov poutala na svůj speciální pořad ke kabelkové aféře. V textu, který sepsala novinářka, jež byla v USA s ministrem a jeho partnerkou, řekl ministr: "Doma jsem jí za to samozřejmě vynadal a ona odjela vše okamžitě řešit."

Skandální...

Monika Babišová si libuje v luxusu: Ukázala boty za 30 tisíc, ve kterých nemohla ani chodit!

Monika Babišová si libuje v luxusu: Ukázala boty za 30 tisíc, ve kterých nemohla ani chodit!

Partnerka Andreje Babiše Monika miluje módu a je za ni ochotná utratit pořádně tučné sumičky. Na přehlídku těch nejlepších českých návrhářů dorazila v luxusním modelu, za povšimnutí stojí hlavně velmi extravagantní boty.

Babišová za ně dala třicet tisíc korun a to se na nich nedá skoro chodit. "Je to fakt síla. Nejradši bych se zula a domů šla bosa," řekla Super.cz. "Dnes mám na sobě vestu, boty a kabelku od Dioru, šperky Roberto Coin a top je ze Zary. V konfekci nakupuji často a ráda. Ráda mixuju drahé kousky s levnými," prozradila Babišová.

http://www.super.cz/292800-monika-babisova-si-libuje-v-luxusu-ukazala-boty-za-30-tisic-ve-kterych-nemohla-ani-chodit.html