Andrej.cz

... transparentně !!!

Svobodné fórum

Hejtman z Ostravy vzkazuje Babišovi: Zastrašit se nenechám!

Hejtman z Ostravy vzkazuje Babišovi: Zastrašit se nenechám!

V červenci vláda rozhodla, že kraj s vysokou nezaměstnaností podpoří a do zóny vloží až 750 milionů korun. Jenže když ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš s velkým zpožděním zjistil, že zóna má stát na pozemku, který vlastní Zdeněk Bakala, červencové usnesení vlády napadl a požadoval, aby vláda své rozhodnutí zrušila. Kabinet totiž podle něj neměl před schvalováním informaci, že Moravskoslezský kraj má vykoupit za zhruba 200 milionů korun pozemky právě od Bakaly. A to Babišovi vadí. Při té příležitosti napadl ministr také hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka z tunelování a v rozhovoru pro Českou televizi dne 25. 8. 2015 doslova řekl:„Je to všechno zamlžené, pan hejtman lže a samozřejmě je to jeho kšeft.“

Skutečnost je taková, že to, které firmě pozemky patří, bylo známo již od počátku a jsou na to písemné důkazy. V reakci na Babišovy výroky to mimo jiné uvádí hejtman Novák.

Celý člének zde: http://svobodneforum.cz/proti-babisovi-vytahl-z-ostravy-hejtman-novak-zastrasit-se-nenecham/

Babiš a MF DNES. Jestli to nebude láska?

Babiš a MF DNES. Jestli to nebude láska?

Babiš, kam se podíváš

Vodňanské kuře jako nejlepší české jídlo, velmi dobré Olma mléko a nejchutnější klobásky z Kosteleckých uzenin. A ještě elitní prostor pro elitního šéfa. Takové pochutiny nám v posledních měsících servíruje současná MF DNES. Můžeme jí to vyčítat? Můžeme totiž někomu vyčítat upřímnou lásku?
Dva různé rozhovory s jedním politikem v jediném dnu? Dva výrobky jedné firmy v testu a manažer kvality téže firmy jako porotce testu? Co mnohým připadá možná trochu nestandardní, je v Babišových novinách běžné. Proto v tištěné sobotní MF DNES z 25. 7. 2015 najdete s ministrem financí celostránkový rozhovor a v on-line verzi deníku druhý, se stejným člověkem, jen na jiné téma. Babiše přece není nikdy dost.

http://svobodneforum.cz/babis-a-mf-dnes-jestli-to-nebude-laska/

Kam až sahá Babišův vliv na dění v českých televizích

Kam až sahá Babišův vliv na dění v českých televizích

TV Barrandov se dostala do sporu s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Podle RRTV možná došlo k porušení zákona, když televize, jíž vlastní mediální magnát Jaromír Soukup, použila 19. 5. 2015 reportáž na časopis Sedmička, který vydává Soukupův mediální dům Empressa. Je zvláštní, že když se do stejné situace dostala FTV Prima, propagující časopisy ministra financí Andreje Babiše, a to přímo v hlavní zpravodajské relaci, RRTV nereagovala.

Nerovný souboj: TV Barrandov je evidentně po veřejnoprávní televizi dalším nepříjemným soupeřem. Kritika z Barrandova i časopisů, které spadají pod Jaromíra Soukupa, je totiž cíleně mířená a trefná. Babiš je však na útoky připraven. Když TV Barrandov uvedla reportáž o neproclené kabelce Moniky Babišové, hned za pár dní řešil ministr financí střet zájmů Marcely Hrdé, generální ředitelky TV Barrandov a současně odborné poradkyně České pošty.

http://svobodneforum.cz/kam-az-saha-babisuv-vliv-na-deni-v-ceskych-televizich/

Lidem se líbilo poslouchat, že bude líp

Předvolební rétorika

Babiš přiznal, že před volbami plácal a střílel od boku

Ministr financí Andrej Babiš poprvé přiznal, jak volil předvolební rétoriku, kterou si získal velkou popularitu u veřejnosti a jeho hnutí ANO se díky tomu dostalo do vlády. Babiš sice uznává, že informace, které používal při snaze získat politickou moc, nebyly podložené, ale lidem se líbilo poslouchat, že bude líp. Přitom předseda ANO podle svých slov jen plácal a hovořil bez hlubší znalosti věcí, které kritizoval.

Celý článek zde:

http://www.svobodneforum.cz/babis-priznal-ze-pred-volbami-placal-a-strilel-od-boku-nerozumel-o-cem-mluvi/

http://www.svobodneforum.cz/