Andrej.cz

... transparentně !!!

Babiš vydíral poslance ČSSD, vytáhl na něj ‚kompro‘

Babiš vydíral poslance ČSSD, vytáhl na něj ‚kompro‘

Úterní přestřelka o omezení provizí pojišťováků mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) a autorem návrhu Ladislavem Šinclem z ČSSD měla dohru. Babiš při ní podle informací serveru ECHO24.cz sáhl k vydírání kompromitujícími materiály. Těmi vyhrožoval na středečním jednání koaliční části rozpočtového výboru, jehož se vedle Babiše a Šincla zúčastnili ještě Václav Votava (ČSSD), Jan Volný (ANO) a Josef Uhlík (KDU-ČSL). Incident se bude ve čtvrtek zabývat vedení sociální demokracie.

Je to jednoduché. Šincl předklá návrh na omezení provizí, která měla snížit odměny zprostředkovatelů úhrnem o 4,2 miliardy korun. To se nelíbilo Babišovi. Šincl ve sněmovně řekl, že za ústupem ministerstva financí mohly být obchodní zájmy Andreje Babiše. Ten to emotivně označil jako „sprostý koaliční podraz“.

Záležitostí se měla začít zabývat koaliční rada. Ještě před ní se ale sešla zmíněná sestava rozpočtového výboru s Babišem, který tam vytáhl složku s kompromitujícími materiály na Šincla, z nichž předčítal, jak o důvodech jeho odchodu z IPB, kde pracoval v její pobočce v Karviné v letech 1992 až 1998, tak o rodinných majetkových záležitostech.

„Začal z toho vytahovat papírky a řekl mi: Já na vás vím, co vy jste vlastně zač. Korupčník, platí vás Valenta...“ (Valenta je senátorem a majitelem sázkové společnosti Synot)
„Vyhodili vás z banky, tak mi nemáte co klást otázky. Vy jste převedl na manželku barák, to je jasná korupce..."

„Matka koupila pozemek. Já jsem jen zíral,“ řekl serveru poslanec ČSSD s tím, že mu prý Babiš také řekl, ať si dá bacha.

http://echo24.cz/a/wM3Rv/babis-vydiral-poslance-cssd-vytahl-na-nej-kompro