Andrej.cz

... transparentně !!!

Zatočíme s trafikami, hlásalo ANO. A natlačilo do firem desítky lidí

Zatočíme s trafikami, hlásalo ANO. A natlačilo do firem desítky lidí

Co hlásalo hnutí ANO před volbami v Praze? Prostě na to dohlédneme. Nechtělo být jako politici, do vedení firem plánovalo obsazovat odborníky, slibovalo, že bude transparentní a zatočí s trafikami. Nepovedlo se.

Podle analýzy Pirátů má ANO v dozorčích radách 44 zástupců, druzí sociální demokraté 23 a Trojkoalice 18. Důkazem toho, že dozorčí rady mohou sloužit také jako trafiky, je podle Pirátů například ponechání zastupitelky Moniky Krobové-Hášové v dozorčí radě Pražské energetiky i po letošní převolbě. Krobová totiž byla zvolena za TOP 09, z klubu ale vystoupila a dnes jako nezařazená hlasuje s koalicí. „Koalice se Krobové-Hášové nějak musela odvděčit za to, že ji podporuje při hlasováních v zastupitelstvu. Místo v dozorčí radě PRE, které je placeno desítkami tisíc korun měsíčně, tak pro ni byla jasná volba,“ je přesvědčený zastupitel Pirátů Adam Zábranský.

Nejčastěji si trafikanté přijdou na desítky tisíc měsíčně.

Zatímco většina společností poskytne na vyžádání konkrétní čísla, jinde odkazují pouze na obecné údaje z výročních zpráv. Tak je tomu například u Skupiny PRE (Pražská energetika), kde si loni 39 lidí působících v orgánech společnosti rozdělilo přes 80 milionů korun. Podobné je to i v Pražské plynárenské a. s., kde si v roce 2014 přišlo 13 lidí z orgánů firmy na 28 milionů.

Celý šlánek zde: http://echo24.cz/a/ipYwa/zatocime-s-trafikami-hlasalo-ano-a-natlacilo-do-firem-desitky-lidi