Andrej.cz

... transparentně !!!

Byli jsme zvyklí, že šílenosti přichází z Bruselu. Šikanu vymýšlejí naši politici!

Byli jsme zvyklí, že šílenosti přichází z Bruselu. Šikanu vymýšlejí naši politici!

Petr Mach: Nejde o peníze pro stát, ale o likvidaci živnostníků

Je to frontální útok na poctivé živnostníky,“ prohlásil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach a dále řekl: „Byli jsme zvyklí, že většina šíleností přichází z Bruselu, ale s příchodem této vlády přibývá šikany drobných živnostníků a vymýšlejí to naši politici. Sešli jsme se tu proto, že nechceme, aby vláda házela živnostníkům další klacky pod nohy. Systém EET bude více stát, než kolik by měl vybrat peněz. Ministr Babiš stále mluví o tom, že do státní poklady někde sežene 100-150 miliard. A tady se kvůli 5 miliardám zavádí takováto šikana podnikatelů!
Máme podezření, že ministru Babišovi vůbec nejde o to, vybrat více peněz do státní pokladny. Pan Babiš už před volbami prohlásil, že za nosné pro ekonomiku považuje pouze velké firmy a koncerny. Živnostníci nemají žádné zastání, zatímco velké firmy mají průmyslové komory, zemědělci mají zemědělskou komoru, a ty lobují ve vládě a parlamentu. Živnostníci dokážou živit sami sebe, své rodiny, nechtějí od státu pomoc, a teď je tady pokus je tímto způsobem zlikvidovat,“ zdůraznil dále Mach.

Živnostník Havlíček: Pro živnostníky to nejsou drobné

Na demonstraci vystoupil i známý kritik ministra Babiše – řezník z Klatov Pavel Havlíček. Uvítal, že akci přišli podpořit zástupci jiných politických stran a mj. řekl: „Živnostníci jsou prý naprd. Jsem naprd. Neumím vzít půl kila masa, smíchat ho s koktejlem vody, soli, polyfosfátů, modifikovaného škrobu, barviva ad. A protože celá ta hmota nemá s masem nic společného, tak je třeba to ještě dochutit – glutamanem sodným, solemi apod. A tuhle směs, prosím pěkně, někdo prodává jako kilo uzené kýty bez kosti a říká, že živnostníci kradou. Já tedy nevím, kdo tady krade…
Omluvil také ostatní živnostníky, kteří si nemohli dovolit zavřít své krámky a dílny, zastavit svoje řemesla, protože každá tržba je pro ně životně důležitá: „Ztráta denní tržby pro ně může znamenat fatální problém. Náklady na EET odhaduji na cca 1 tisíc měsíčně. Ano, pro p. Babiše jsou miliony drobné, jak řekl nedávno ve sněmovně, on si přece nezkazí pověst pro drobné, pro pár milionů. Nicméně, kolik ta tisícovka  pro hospodskou nebo majitelku krámku na vsi představuje chlebů, másel atd. na měsíc? To nejsou drobné! Pro živnostníky to nejsou drobné!

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Mach-Svobodni-Byli-jsme-zvykli-ze-silenosti-prichazi-z-Bruselu-Sikanu-vymysleji-nasi-politici-378090