Andrej.cz

... transparentně !!!

O tomto zatím naše média mlčí: Američané napsali o Andreji Babišovi článek, ze kterého jde strach

O tomto zatím naše média mlčí: Američané napsali o Andreji Babišovi článek, ze kterého jde strach

Americký konzervativní web, jenž se zrodil v hlavním městě USA Washingtonu, si vzal na paškál českého ministra financí Andreje Babiše. Autor obsáhlého textu se ptá, kde vzal Babiš peníze na převzetí Agrofertu, co to může mít společného s prodejem zbraní na černém trhu či kam vlastně plynou peníze z české státní pokladny. Padnou i slova o soukromých účtech v daňových rájích a rizicích pro NATO.

Mezi jiným se v článku Foreign Policy dočteme, že Babiš byl spřízněn s KGB a že byl jeho otec zapleten do prodeje zbraní na černém trhu, když byl vedoucím pracovníkem ve společnosti Petrimex, československé státní chemické společnosti. Během té doby byl Babiš zapojený také do obchodu chemických zbraní s fosfátem ze Sýrie a afrických zemí. Alespoň podle českých médií. Později opustil Petrimex a převzal kontrolu nad vedlejší společností Agrofert, která nyní dominuje českému zemědělství a petrochemickému průmyslu (tenisový klub Agrofertu, který vede Miroslav Černošek, je známým místem k setkávání významných Čechů). Zpráva z listopadu 2014 upozornila na zásilku zbraní do Islámského státu z České republiky; ale k dnešnímu dni nevíme nic o vyšetřování této záležitosti. Proč u české vlády není patrný nějaký zájem na vyšetření tohoto případu?
Další záhadu představuje zdroj financování pro Babišovo původní převzetí společnosti Agrofert. Víme jen tolik, že byl původně ve vlastnictví společnosti OFI, jejíž sídlo najdeme v malém městě, kde se pohybuje známý prezident Marc Rich. Kde vzal Babiš peníze na převzetí Agrofertu, když byl jen manažerem firmy Petrimex? V roce 2001 prodala společnost OFI pětapadesátiprocentní podíl do další obskurní švýcarské společnosti, Ameropa. Ameropa obchoduje s chemickými látkami v Rusku, východní Evropě a Latinské Americe.
Babiš je úředníkem, který se stará o státní pokladnu, a společnost Agrofert čerpá státní dotace, nemělo by být absolutně jasno o finančních tocích v této společnosti? Kdo byl původním investorem těchto švýcarských firem a jaká byla návratnost jeho investic? Jsou v pořádku miliardy dolarů, které se přesouvají ze státní pokladny na soukromé účty bank v daňových rájích v Lucembursku a Švýcarsku? Kam jdou všechny ty peníze, které platí čeští zákazníci na biopalivech? Neměl by se o to zajímat státní zástupce?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/O-tomto-zatim-nase-media-mlci-Americane-napsali-o-Andreji-Babisovi-clanek-ze-ktereho-jde-strach-378610