Andrej.cz

... transparentně !!!

Podle Babiše má evidence tržeb masovou podporu. Většina podnikatelů ji ale odmítá, ukazují průzkumy

Podle Babiše má evidence tržeb masovou podporu. Většina podnikatelů ji ale odmítá, ukazují průzkumy

Své vlastní výzkumy si ještě před ním nechala zpracovat Hospodářská komora, Asociace malých a středních podnikatelů nebo Komora certifikovaných účetních. A jejich respondenti přísnějšímu dohledu státu nad účtenkami nefandí zdaleka tolik, jako účastníci výzkumu ministerstva financí. Podle několik týdnu starého průzkumu Hospodářské komory s elektronickou evidencí tržeb nesouhlasí více než polovina podnikatelů. 45 % je navíc proti tomu, aby se povinnost zpočátku vztahovala jen na některé obory podnikání.
Ještě hůře dopadá pro Babiše průzkum společnosti IPSOS, který si nechali loni v prosinci zpracovat malí a střední podnikatelé. Evidenci podporuje jen 37 % z nich, a to ještě s výhradami. Pokud by měl zákon dopadnout právě na jejich obor, podpořilo by ho už jen dvacet procent.
A zatímco 74 % Babišových optimistických respondentů věří, že evidence zlepší výběr daní, mezi profesionálními účetními v podobný výsledek doufá jen třetina. "O přímém opaku je přesvědčena celá polovina," tvrdí průzkum Komory certifikovaných účetních. Ti stále častěji narážejí na to, že je firmy žádají o zkreslení účetních výsledků a nová legislativa podle nich situaci příliš nezlepší.

http://domaci.ihned.cz/c1-64293080-podle-babise-ma-evidence-trzeb-masovou-podporu-vetsina-podnikatelu-ji-ale-odmita-ukazuji-pruzkumy