Andrej.cz

... transparentně !!!

Babiš zakrýval vlastnictví Čapího hnízda, aby získal evropské miliony

Jindy by padla vláda, ale dnes Česká televize zarytě mlčí

„Vlastníkem farmy je společnost Imoba,“ trvá manažer zarputile na tom, že Andrej Babiš tu nerozhoduje a že farmu vlastní „pouze“ Imoba, developerská divize Agrofertu. Proč takové mlžení? Přece stačí pár kliknutí ve sbírce listin obchodního rejstříku, aby člověk zjistil, že konečným vlastníkem farmy je právě Andrej Babiš. Ještě před samotnou stavbou pořídil veškeré pozemky v okolí včetně původního lihovaru.
Ovšem Imoba oficiálně nevlastní Čapí hnízdo dlouho. Farmu, která se otevřela v roce 2010, ovládla Babišova společnost podle vyjádření Františka Šlingra teprve před necelými dvěma lety. Loni Imoba zcela pohltila fúzí původního vlastníka, akciovou společnost Farma Čapí hnízdo.
Babiš dokonce před téměř dvěma lety v rozhovoru pro týdeník Respekt vlastnictví farmy otevřeně popíral s tím, že objekt je majetkem „nějakých advokátů“ a že jim na stavbu farmy půjčil 400 milionů korun. Kdo tehdy byli jeho věřitelé, však vicepremiér dodnes neobjasnil. Zdroj týdeníku Euro tvrdí, že vicepremiér lhal. Žádní věřitelé podle něj ve skutečnosti neexistovali. Bylo v tu dobu před parlamentními volbami, v nichž hnutí ANO uspělo. Babiš si proto nemohl dovolit skandál se zneužitím dotací.

Celý článek zde: http://euro.e15.cz/archiv/babis-zakryval-vlastnictvi-capiho-hnizda-aby-ziskal-evropske-miliony-1217056